5D kino

25. prosince 2012 v 21:12 | M. |  tohle nechápu...
Když jsem byla malá (a to už je hodně dávno), chodila jsem na Matějskou. Tenkrát to ještě nebylo Výstaviště, ale Fučíkárna. A ve Fučíkárně bylo kino, do kterého si stoupli lidi a dívali se na krátký film. Vtip byl v tom, že kino bylo kruhové a film se promítal na obrovském prostoru. Kamery byly nastavené tak, že člověk si připadal uprostřed dění.

Nevím už, kolik to stálo peněz - ale asi moc ne, protože s kamarádkou jsme šly i na tři čtyři krátké filmy za sebou. Pamatuju si jízdu francouzským městem, let nad kaňonem, strach nad tím, že přejedeme paní s kočárkem a zastavení těsně před ní, byla tam i horská dráha a jánevímcoještě.

Taky si pamatuju, že jsme ty filmy znali zpaměti a čas od času se dívali na lidi, kteří stáli vedle nás. Všichni se nakláněli stejným směrem, všichni se lekali a smáli. A endorfinů na konci spousta.

Když jsem byla dospělá, občas jsem v cizině vídala podobné atrakce v zábavních parcích. Ale už jsem tam nešla.

No a dneska brousím po Slevomatu (četla jsem článek, že slevové servery měly před Vánocemi miliardový obrat, fíha!), abych se podívala, co se prodává - a narazila jsem na 5D kino! Přečetla jsem si, o čem to je - a zjistila, že to je vylepšená verze těch filmů z Fučíkárny. 5 minut za 90 Kč - http://www.slevomat.cz/sleva/64891-listky-do-uchvatneho-5d-kina-v-nc-eden?_pos=3&_src=catalog

Jen mě překvapilo, že 5D kino je v rubrice Kultura. Kulturu si představuju trochu jinak...

A ještě drobná poznámka k ceně: Na Slevomatu se dá lístek koupit za 90 Kč (původně PRÝ 180 Kč), na webu kina - tedy nákup BEZ Slevomatu - za 90 Kč. Když si přímo v kině koupíte dva lístky, jeden stojí 85 Kč. V tomhle případě říkám Slevomatu: FAKT VÝHODNÁ NABÍDKA!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama